جزوه های آموزشیمطالب آموزشی

جزوه ی درس روزنامه نگاری نوین

برای دانشجویان خبر و روابط عمومی

درس روزنامه نگاری نوین یکی از مهمترین درسهای دوره های خبرنگاری دانشکده خبر همچنین رشته های روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی است. این درس از آن جهت حائز اهمیت است که بسیاری از روزنامه ها و مطبوعات در مسیر تغییر تکنولوژی های ارتباطی، تمایل فزاینده ای به فعالیت در فضای مجازی داشته و بسیاری از فعالیتهای خود را به وبسایتهای رسمی شان منتقل کرده اند.

روزنامه نگاری نوین به علاقمندان روزنامه نگاری کمک می کند تا بتوانند محتوای مناسب رسانه ای را در قالبهای مختلف خبر، گزارش، مصاحبه وگفتگو را به نحوی تنظیم نمایند که در محیط وب قابل عرضه، جستجو و مورد پسند کاربران قرار گیرد.

این درس مقدمه ای است برای تولید محتوا برای وبسایتها و طبعاً کسانی که با این مبانی آشنا شوند می توانند بهتر از سایرین در تولید محتوا در فضای مجازی موفق عمل نمایند.

برای تهیه ی این جزوه از منابع مختلفی استفاده شده است ازجمله از کتاب روزنامه‌نگاری سایبر: جامعه‌اطلاعاتی و آزادی بیان  نوشته ی دکتر یونس شکر خواه (تهران:انتشارات ثانیه،1384، چاپ دوم 1388)

جزوه ای که با عنوان جزوه درس روزنامه نگاری نوین خواهید دید از سوی دانشجویان دانشکده خبر از محتوای  دوره ای که با تدریس علیرضا دباغ انجام شده، تهیه گردیده است و استفاده از آن صرفاً با نظر مدرس در هردوره به صورت موردی و با هماهنگی وی امکان پذیر است.

جزوه درس روزنامه نگاری نوین دکتر علیرضا دباغ

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن